Umów Konsultację

Dane kontaktowe

 

794 115 512

 

kontakt@jacekantczak.pl

 

ul. Leśna 33/7, Gdynia

 

NIP 583 259 38 23

Menu

 

Start

 

Usługi

 

Case Study

 

Blog

Newsletter

 

Zapisz się na newsletter z którego dowiesz się jak budować wzrost Twojej firmy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Niezależnie od tego, czy szukasz więcej informacji, czy jesteś gotowy rozpocząć projekt, skontaktu się z nami i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc?

Doradztwo Biznesowe Gdańsk
Doradztwo Biznesowe w Gdańsku

Korzyści z zatrudnienia konsultanta biznesowego w Gdańsku

 

Jeśli myślisz o zatrudnieniu profesjonalnego konsultanta biznesowego w Gdańsku, zapraszam do kontaktu. Jednocześnie możesz być pewny, że wartością jaką otrzymasz z naszej współpracy będzie co najmniej:

 

Diagnoza firmy

Konsultant biznesowy posiada doświadczenie w usprawnianiu strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, dzięki czemu może zaproponować cenne spostrzeżenia i rekomendacje, które mogą pomóc Twojej firmie w rozwoju i podniesieniu rentowności.

 

Obiektywność

Właścicielowi firmy, może być trudno o obiektywizm w stosunku do własnego biznesu. Możesz być zbyt  zaangażowany emocjonalnie, aby dostrzec wszystkie zagrożenia ale i szanse. Konsultant biznesowy oferuje obiektywne spojrzenie na biznes i wspiera w podejmowaniu niełatwych decyzji.

 

Oszczędność czasu

Prowadzenie firmy wymaga wiele czasu i wysiłku. Jeśli próbujesz zrobić wszystko sam, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na rzeczach, które mają największe znaczenie. Konsultant biznesowy pomaga zdjąć część zadań i nadać kierunek rozwoju firmy. 

 

Rodzaje analiz biznesowych dla firm z Gdańska

 

Istnieje kilka rodzajów usług konsultingowych oferowanych w Gdańsku, najpopularniejsze z nich to:

 

Doradztwo strategiczne

Doradztwo strategiczne polega na opracowywaniu długoterminowych planów i strategii, które mają pomóc firmom w osiągnięciu ich celów. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich mocnych i słabych stron oraz opracowaniu strategii, które pozwolą wykorzystać ich mocne strony i pokonać słabości.

 

Doradztwo finansowe

Konsulting finansowy skupiony jest na analizowaniu sprawozdań finansowych firmy i oferowaniu rekomendacji, jak poprawić wyniki finansowe. Ten rodzaj doradztwa może pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu przepływem środków pieniężnych, redukcji kosztów i zwiększeniu przychodów.

 

Doradztwo marketingowe

Doradztwo marketingowe polega na opracowywaniu strategii marketingowej, dzięki której firma buduje plan dotarcia do klientów i zwiększeniu sprzedaży. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich docelowych odbiorców, opracowaniu kampanii marketingowych i mierzeniu skuteczności ich wysiłków marketingowych.

 

Jak doradztwo biznesowe może pomóc Twojej firmie w Gdańsku

 

Podsumowując, wynajęcie konsultanta biznesowego w Gdańsku może pomóc Twojej firmie na kilka sposobów. Konsultant oferuje swoje doświadczenie, wiedzę i obiektywne spojrzenie na Twój biznes aby pomóc Ci zidentyfikować obszary i procesy, których usprawnienie pomoże poprawić wyniki przedsiębiorstwa i opracować plan rozwoju. Współpracując z konsultantem biznesowym, możesz usprawnić swój biznes i wypracować przewagi konkurencyjne, co finalnie wpłynie na rentowność i generowany zysk.

Umów darmową 30 min. konsultację

Doradztwo biznesowe w Gdańsku - dlaczego warto?

 

Urodziłem się w Gdańsku i jestem mocno związany z tym miastem, dlatego chętnie podejmuję projekty dla przedsiębiorców i liderów firm z Gdańska. Doradztwo biznesowe które realizuje, ma na celu wypracować oraz usprawnić procesy tak, aby pomóc firmom poprawić wyniki, zwiększyć rentowność i osiągnąć stawiane cele. Jako właściciel firmy w Gdańsku możesz nie mieć czasu, niezbędnego dystansu do własnej organizacji oraz metodyki aby sprawnie i skutecznie analizować i usprawniać zachodzące w przedsiębiorstwie procesy - właśnie wtedy warto przemyśleć skorzystanie z konsultacji biznesowych w Gdańsku.

 

Konsultacje biznesowe Gdańsk – jak to wygląda?

 

Metody wykorzystywane w projektach doradczych są dopasowane do przedsiębiorstwa i specyfiki jego otoczenia biznesowego, jednocześnie zazwyczaj skupiają się na działaniach wokół poniższych zagadnień:

 

  • Analiza modelu biznesowego - pierwszym krokiem na drodze do efektywności działania każdej firmy jest analiza obecnego modelu biznesowego i zdefiniowanie kluczowych jego elementów takich jak: wartości jakie firma oferuje na rynku, sposoby komunikacji i budowania relacji z Klientami, kluczowe zasoby, procesy i kooperanci, struktura kosztów i przychodów. Określenie powyższych 9 elementów i ich wzajemnych relacji jest punktem wyjścia do planowania wzrostu każdego przedsiębiorstwa.

 

  • Mapowanie procesów - kolejnym krokiem jest analiza obecnych procesów w firmie. Mapowanie procesów pozwala na zidentyfikowanie kluczowych obszarów, które wymagają zmian i usprawnień. Usprawnienie procesów pozwoli na zwiększenie efektywności i wydajności, co wpłynie na zwiększenie zysków.

 

  • Automatyzacja procesów - w dzisiejszych czasach wiele procesów biznesowych może i powinna być zautomatyzowanych, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie wydajności pracy. Już na poziomie mapowania porcesów ujawniają się pierwsze obszary mające potencjał do automatyzacji i usprawnienia.

 

  • Pomiar ektywności firmy - ważnym elementem poprawy efektywności przedsiębiorstwa jest monitorowanie i raportowanie skuteczności, zarówno całego przedsiębiorstwa, jego kluczowych procesów oraz realizacji projektów i celów. Budowa systemu raportowania efektywności przedsiębiorstwa, umożliwia prowadzenie sprawnego nadzoru i pomiar skuteczności firmy, rentowności projektów oraz efektywności procesów co jest niezbędnym elementem sprawnego zarządzania firmą.

 

  • Analiza konkurencji - każda firma chcąca zwiększyć konkurencyjność i budować przewagę rynkową, powinna przyjżeć się swojej konkurencji budując punkt odniesienia własnych działań i definiując obszary, których poprawa zwiększy efektywność firmy i poprawi jej pozycję rynkową.

 

  • Zdefiniowanie kultury organizacyjnej - kultura organizacyjna odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdej firmy. Określa ona wartości, przekonania i normy panujące w organizacji oraz wpływa na sposób jej funkcjonowania oraz zachowania i motywację pracowników. Dlatego warto określić typ panującej w firmie kultury organizacyjnej aby zweryfikować, czy jest zgodna z wizją firmy i jej ogólnymi wartościami, a jeśli nie jest to opracować proces jej zmiany.

Doradztwo Biznesowe Gdańsk

Jakie korzyści uzyskasz ze współpracy?

Jako właściciel lub lider firmy, zapewne zdarza Ci się zastanawiać jak można przyspieszyć wzrost biznesu, usprawnić procesy i zbudować konkurencyjną firmę? 

 

Jedną z możliwości jest konsulting biznesowy dla firm z Gdańska, umożliwiający pozyskanie zewnętrznego wsparcia w postaci obiektywnej oceny kondycji firmy, zweryfikowaniu skuteczności realizowanych procesów oraz współnego zaplanowania drogi rozwoju.