Umów Konsultację

Dane kontaktowe

 

794 115 512

 

kontakt@jacekantczak.pl

 

ul. Leśna 33/7, Gdynia

 

NIP 583 259 38 23

Menu

 

Start

 

Usługi

 

Case Study

 

Blog

Newsletter

 

Zapisz się na newsletter z którego dowiesz się jak budować wzrost Twojej firmy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Umów darmową 30 min. konsultację

Jeśli chcesz porozmawiać o doradztwie dla Twojej firmy zadzwoń 794 115 512

lub umów darmową konsultację 

Model Biznesowy Toruń
Doradztwo Biznesowe Bydgoszcz

Korzyści z zatrudnienia konsultanta biznesowego

Zatrudniając konsultanta biznesowego otrzymasz następujące wartości:

 

  • Diagnozę stanu obecnego firmy

Doświadczenie doradcy w usprawnianiu strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, umożliwia opracowanie cennych spostrzeżeń i rekomendacji, które pomogą Twojej firmie w rozwoju i zwiększeniu zyskowności.

 

  • Obiektywność

Właścicielowi firmy, może być trudno o obiektywizm w stosunku do własnego biznesu. Możesz być zbyt  zaangażowany emocjonalnie, aby dostrzec wszystkie zagrożenia ale i szanse. Konsultant biznesowy oferuje obiektywne spojrzenie na biznes i wspiera w podejmowaniu niełatwych decyzji.

 

  • Oszczędność czasu

Prowadzenie firmy wymaga wiele czasu i wysiłku. Jeśli próbujesz zrobić wszystko sam, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na rzeczach, które mają największe znaczenie. Konsultant biznesowy pomaga zdjąć część zadań i nadać kierunek rozwoju firmy. 

 

Rodzaje usług Doradztwa Biznesowego w Toruniu

Istnieje kilka rodzajów usług konsultingowych w Toruniu, najpopularniejsze z nich to:

 

Doradztwo strategiczne

Doradztwo strategiczne polegace na opracowywaniu długoterminowych planów i strategii, które mają pomóc firmom w osiągnięciu ich celów. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich mocnych i słabych stron oraz opracowaniu strategii, która pozwoli wykorzystać ich mocne strony i pokonać słabości.

 

Doradztwo finansowe

Konsulting finansowy skupiony jest na analizowaniu procesów i wyników finansowych firmy i rekomendacjach jak je poprawić. Ten rodzaj doradztwa może pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu przepływem środków pieniężnych, redukcji kosztów i zwiększeniu przychodów.

 

Doradztwo marketingowe

Doradztwo marketingowe polega na opracowywaniu strategii marketingowej, dzięki której firma buduje plan dotarcia do klientów i zwiększeniu sprzedaży. Ten rodzaj doradztwa wspiera firmy w zidentyfikowaniu ich docelowych odbiorców, opracowaniu kampanii marketingowych i mierzeniu skuteczności działań w zakresie marketingu.

 

Jak doradztwo biznesowe może pomóc firmie zlokalizowanej w Toruniu?

Wynajęcie konsultanta biznesowego może pomóc Twojej firmie na kilka sposobów. Konsultant oferuje swoje doświadczenie, wiedzę i obiektywne spojrzenie na biznes aby pomóc Ci zidentyfikować obszary i procesy, których usprawnienie umożliwi planować rozwoj. Współpracując z konsultantem biznesowym, możesz usprawnić swój biznes i wypracować przewagi konkurencyjne, co finalnie wpłynie na rentowność i generowany zysk.

Umów darmową 30 min. konsultację

Doradztwo Biznesowe w Toruniu - dlaczego warto?

Projekty doradcze które realizuję, mają na celu usprawnić procesy, poprawić wyniki oraz zwiększyć rentowność i osiągnąć stawiane przez firmę cele. 

Jako właściciel firmy w Toruniu możesz nie mieć czasu, a czasem również niezbędnego dystansu oraz opracowanych metod aby sprawnie i skutecznie usprawniać zachodzące w przedsiębiorstwie procesy - właśnie w tym miejscu pojawia się konsultant biznesowy, ze znajomością metod i doświadczeniem w realizacji takich projektów.

 

Doradztwo Biznesowe – jak to wygląda?

Metody wykorzystywane w realizowanych projektach doradczych są dostosowane do bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa i specyfiki jego otoczenia biznesowego, jednocześnie zazwyczaj skupiają się one na obszarzach takich jak:

 

Pierwszym krokiem budowy efektywności każdej firmy jest analiza obecnego modelu biznesowego, poprzez zdefiniowanie kluczowych jego elementów takich jak: wartości jakie firma oferuje na rynku, sposoby komunikacji i budowania relacji z Klientami, kluczowe zasoby, procesy i kooperanci, struktura kosztów i przychodów. Określenie powyższych elementów i ich wzajemnych relacji jest punktem wyjścia do planowania wzrostu każdego przedsiębiorstwa.

 

Kolejnym krokiem jest analiza obecnych procesów w firmie. Mapowanie procesów pozwala na zidentyfikowanie kluczowych obszarów, wymagających zmian i usprawnień. Usprawnienie procesów pozwoli na zwiększenie efektywności i wydajności, co wpłynie na zwiększenie zysków, ale również zadowolenia z pracy osób te procesy realizujących.

 

Wiele procesów biznesowych może i powinna być usprawniana za pomocą automatyzacji, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększenie wydajności pracy. Już na poziomie mapowania porcesów ujawniają się pierwsze obszary mające potencjał do automatyzacji i usprawnień.

 

Ważnym elementem poprawy efektywności przedsiębiorstwa jest monitorowanie i raportowanie skuteczności, zarówno całego przedsiębiorstwa, jego kluczowych procesów oraz realizacji projektów i celów. Budowa systemu raportowania efektywności przedsiębiorstwa za pomocą KPI, usprawnia pomiar skuteczności firmy, rentowności projektów oraz efektywności procesów, co jest niezbędnym elementem sprawnego zarządzania firmą.

 

Każda firma chcąca zwiększyć konkurencyjność i budować przewagę rynkową, powinna wówczas przyjżeć się swojej konkurencji, budując punkt odniesienia własnych działań i definiując obszary, których poprawa zwiększy efektywność firmy i poprawi jej pozycję rynkową.

 

Kultura organizacyjna odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdej firmy. Określa ona wartości, przekonania i normy panujące w organizacji oraz wpływa na sposób jej funkcjonowania oraz zachowania i motywację pracowników. Dlatego warto określić typ panującej w firmie kultury organizacyjnej aby zweryfikować, czy jest zgodna z wizją firmy i jej ogólnymi wartościami, a jeśli nie jest to opracować proces jej zmiany.

Doradztwo Biznesowe Toruń

Jakie korzyści otrzymasz ze współpracy?

Jako właściciel lub lider firmy w Toruniu, na pewno czasem się zastanawiasz: jak usprawnić i rozwinąć firmę? Jedną z opcji jest współpraca z zewnętrznym konsultantem, dzięki której możesz otrzymać obiektywną i opartą na metodycznej analizie ocenę skuteczności modelu biznesowego i realizowanych procesów, co umożliwi Ci zaplanowanie rozwoju prowadzonego biznesu.