Umów Konsultację

Dane kontaktowe

 

794 115 512

 

kontakt@jacekantczak.pl

 

ul. Leśna 33/7, Gdynia

 

NIP 583 259 38 23

Menu

 

Start

 

Usługi

 

Case Study

 

Blog

Newsletter

 

Zapisz się na newsletter z którego dowiesz się jak budować wzrost Twojej firmy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Umów darmową 30 min. konsultację

Jeśli chcesz porozmawiać o korzyściach z doradztwa dla Twojej firmy

zadzwoń 794 115 512 lub umów darmową konsultację 

Doradztwo Biznesowe Gdynia

Korzyści z współpracy z konsultanem biznesowym

Zatrudniając konsultanta biznesowego z Gdyni otrzymasz następujące wartości:

 

 • Diagnozę stanu obecnego firmy

Doświadczenie doradcy w usprawnianiu strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, umożliwia opracowanie cennych spostrzeżeń i rekomendacji, które pomogą Twojej firmie w rozwoju i zwiększeniu zyskowności.

 

 • Obiektywność

Właścicielowi firmy, może być trudno o obiektywizm w stosunku do własnego biznesu. Możesz być zbyt  zaangażowany emocjonalnie, aby dostrzec wszystkie zagrożenia ale i szanse. Konsultant biznesowy oferuje obiektywne spojrzenie na biznes i wspiera w podejmowaniu niełatwych decyzji.

 

 • Oszczędność czasu

Prowadzenie firmy wymaga wiele czasu i wysiłku. Jeśli próbujesz zrobić wszystko sam, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na rzeczach, które mają największe znaczenie. Konsultant biznesowy pomaga zdjąć część zadań i nadać kierunek rozwoju firmy. 

 

Rodzaje usług Doradztwa Biznesowego w Gdyni

Istnieje kilka rodzajów usług konsultingowych w Gdyni, najpopularniejsze z nich to:

 

Doradztwo strategiczne

Doradztwo strategiczne polegace na opracowywaniu długoterminowych planów i strategii, które mają pomóc firmom w osiągnięciu ich celów. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich mocnych i słabych stron oraz opracowaniu strategii, które pozwolą wykorzystać ich mocne strony i pokonać słabości.

 

Doradztwo finansowe

Konsulting finansowy skupiony jest na analizowaniu sprawozdań finansowych firmy i oferowaniu rekomendacji, jak poprawić wyniki finansowe. Ten rodzaj doradztwa może pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu przepływem środków pieniężnych, redukcji kosztów i zwiększeniu przychodów.

 

Doradztwo marketingowe

Doradztwo marketingowe polega na opracowywaniu strategii marketingowej, dzięki której firma buduje plan dotarcia do klientów i zwiększeniu sprzedaży. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich docelowych odbiorców, opracowaniu kampanii marketingowych i mierzeniu skuteczności ich wysiłków marketingowych.

 

Kiedy najczęściej przydaje się doradztwo biznesowe?

 

 • Podczas zakładania nowej firmy, analizie nowej koncepcji biznesowej lub audytu obecnego modelu biznesowego.
 • W trakcie planowania transformacji cyfrowej, informatyzacji i automatyzacji procesów biznesowych.

 • W przypadku występowania problemów organizacyjnych i zarządczych związanych ze sprzedażą, marketingiem, obsługą klienta. 

 • Podczas przygotowania do podjęcia strategicznej dla firmy decyzji.

 • Przy reorganizacji procesów biznesowych.

 • W sytuacjach związanych ze zmianami struktury właścicielskiej przedsiębiorstwa.

 • W momencie realizacji nietypowego lub istotnego dla firmy projektu czy zadania.

 • Podczas przygotowań do pozyskania zewnętrznych funduszy, w tym nawiązania współpracy z inwestorem.

 

Jest to jednak usługa korzystna dla każdej firmy, niezależnie od jej sytuacji, ponieważ ma na celu metodycne wspieranie rozwoju organizacji. W trakcie współpracy z konsultantem biznesowym z Gdyni, otrzymujesz dostęp do wiedzy i obiektywnego spojrzenie na biznes i zachodzące w nim procesy, których usprawnienie umożliwi zaplanować rozwoj. Współpracując z konsultantem biznesowym, możesz usprawnić swój biznes i wypracować przewagi konkurencyjne, co finalnie wpłynie na przychody, rentowność i zysk.

Umów darmową 30 min. konsultację

Doradztwo Biznesowe w Gdyni - dlaczego warto?

Obecnie mieszkam w Gdyni i jestem mocno związany z tym miastem, dlatego chętnie podejmuję projekty dla przedsiębiorców i liderów firm z Gdyni. Doradztwo biznesowe które realizuje, jest usługą mającą na celu wypracować oraz usprawnić procesy tak, aby pomóc firmom poprawić wyniki, zwiększyć rentowność i osiągnąć stawiane cele. 

Jako właściciel firmy w Gdyni możesz nie mieć czasu, a czasem niezbędnego dystansu do własnej firmy, oraz metodyki aby sprawnie i skutecznie analizować i usprawniać zachodzące w przedsiębiorstwie procesy, właśnie w tym miejscu pojawia się konsultant biznesowy z Gdyni.

 

Doradztwo Biznesowe Gdynia – jak to wygląda?

Metody wykorzystywane w realizowanych projektach doradczych są dostosowane do bieżącej sytuacji przedsiębiorstwa i specyfiki jego otoczenia biznesowego, jednocześnie zazwyczaj skupiają się one na obszarzach takich jak:

 

Pierwszym krokiem budowy efektywności każdej firmy jest analiza obecnego modelu biznesowego, poprzez zdefiniowanie kluczowych jego elementów takich jak: wartości jakie firma oferuje na rynku, sposoby komunikacji i budowania relacji z Klientami, kluczowe zasoby, procesy i kooperanci, struktura kosztów i przychodów. Określenie powyższych dziewięciu elementów i ich wzajemnych relacji jest punktem wyjścia do planowania wzrostu każdego przedsiębiorstwa.

 

Kolejnym krokiem jest analiza obecnych procesów w firmie. Mapowanie procesów pozwala na zidentyfikowanie kluczowych obszarów, wymagających zmian i usprawnień. Usprawnienie procesów pozwoli na zwiększenie efektywności i wydajności, co wpłynie na zwiększenie zysków, ale również zadowolenia z pracy osób te procesy realizujących.

 

Wiele procesów biznesowych może i powinna być usprawniana za pomocą automatyzacji, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększenie wydajności pracy. Już na poziomie mapowania porcesów ujawniają się pierwsze obszary mające potencjał do automatyzacji i usprawnień.

 

Ważnym elementem poprawy efektywności przedsiębiorstwa jest monitorowanie i raportowanie skuteczności, zarówno całego przedsiębiorstwa, jego kluczowych procesów oraz realizacji projektów i celów. Budowa systemu raportowania efektywności przedsiębiorstwa za pomocą KPI, usprawnia pomiar skuteczności firmy, rentowności projektów oraz efektywności procesów, co jest niezbędnym elementem sprawnego zarządzania firmą.

 

Każda firma chcąca zwiększyć konkurencyjność i budować przewagę rynkową, powinna wówczas przyjżeć się swojej konkurencji, budując punkt odniesienia własnych działań i definiując obszary, których poprawa zwiększy efektywność firmy i poprawi jej pozycję rynkową.

 

​​​​​​​Kultura organizacyjna odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdej firmy. Określa ona wartości, przekonania i normy panujące w organizacji oraz wpływa na sposób jej funkcjonowania oraz zachowania i motywację pracowników. Dlatego warto określić typ panującej w firmie kultury organizacyjnej aby zweryfikować, czy jest zgodna z wizją firmy i jej ogólnymi wartościami, a jeśli nie jest to opracować proces jej zmiany.

Doradztwo Biznesowe Gdynia

Jakie korzyści uzyskasz ze współpracy?

Jako właściciel lub lider firmy w Gdyni, możesz się zastanawiać, jak usprawnić i rozwinąć firmę? 

Jedną z bardziej efektywnych opcji jest współpraca z zewnętrznym konsultantem, dzięki której otrzymasz obiektywną i metodyczną ocenę skuteczności modelu biznesowego i realizowanych procesów, co umożliwi zaplanowania drogi rozwoju prowadzonego biznesu.