Umów Konsultację

Dane kontaktowe

 

794 115 512

 

kontakt@jacekantczak.pl

 

ul. Leśna 33/7, Gdynia

 

NIP 583 259 38 23

Menu

 

Start

 

Usługi

 

Case Study

 

Blog

Newsletter

 

Zapisz się na newsletter z którego dowiesz się jak budować wzrost Twojej firmy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Niezależnie od tego, czy poszukujesz tylko informacji, czy jesteś gotowy rozpocząć projekt doradczy, skontaktuj się z nami i porozmawiajmy w jakim zakresie możemy Ci pomóc?

Doradztwo Biznesowe Gdańsk
Doradztwo Biznesowe w Gdańsku

Korzyści z zatrudnienia konsultanta biznesowego w Słupsku

 

Jeśli myślisz o zatrudnieniu profesjonalnego konsultanta biznesowego w Słupsku, zapraszam do kontaktu. Jednocześnie możesz być pewny, że wartością jaką otrzymasz z naszej współpracy będzie co najmniej:

 

Diagnoza firmy

Konsultant biznesowy posiada doświadczenie w usprawnianiu strategicznych obszarów przedsiębiorstwa, dzięki czemu może zaproponować cenne spostrzeżenia i rekomendacje, które mogą pomóc Twojej firmie w rozwoju i podniesieniu rentowności.

 

Obiektywność

Właścicielowi firmy, może być trudno o obiektywizm w stosunku do własnego biznesu. Możesz być zbyt  zaangażowany emocjonalnie, aby dostrzec wszystkie zagrożenia ale i szanse. Konsultant biznesowy oferuje obiektywne spojrzenie na biznes i wspiera w podejmowaniu niełatwych decyzji.

 

Oszczędność czasu

Prowadzenie firmy wymaga wiele czasu i wysiłku. Jeśli próbujesz zrobić wszystko sam, możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby skupić się na rzeczach, które mają największe znaczenie. Konsultant biznesowy pomaga zdjąć część zadań i nadać kierunek rozwoju firmy. 

 

 

Rodzaje analiz biznesowych dla firm ze Słupska

 

Istnieje kilka rodzajów usług konsultingowych oferowanych w Słupsku, najpopularniejsze z nich to:

 

Doradztwo strategiczne

Doradztwo strategiczne polega na opracowywaniu długoterminowych planów i strategii, które mają pomóc firmom w osiągnięciu ich celów. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich mocnych i słabych stron oraz opracowaniu strategii, które pozwolą wykorzystać ich mocne strony i pokonać słabości.

 

Doradztwo finansowe

Konsulting finansowy skupiony jest na analizowaniu sprawozdań finansowych firmy i oferowaniu rekomendacji, jak poprawić wyniki finansowe. Ten rodzaj doradztwa może pomóc przedsiębiorstwom w zarządzaniu przepływem środków pieniężnych, redukcji kosztów i zwiększeniu przychodów.

 

Doradztwo marketingowe

Doradztwo marketingowe polega na opracowywaniu strategii marketingowej, dzięki której firma buduje plan dotarcia do klientów i zwiększeniu sprzedaży. Ten rodzaj doradztwa może pomóc firmom w zidentyfikowaniu ich docelowych odbiorców, opracowaniu kampanii marketingowych i mierzeniu skuteczności ich wysiłków marketingowych.

 

Jak doradztwo biznesowe może pomóc Twojej firmie w Słupsku

 

Współpraca z konsultantem biznesowym w Słupsku może pomóc Twojej firmie na kilka sposobów. Konsultant oferuje swoje doświadczenie, wiedzę i obiektywne spojrzenie na Twój biznes aby pomóc Ci zidentyfikować obszary i procesy, których usprawnienie pomoże poprawić wyniki przedsiębiorstwa i opracować plan rozwoju. Współpracując z konsultantem biznesowym, możesz usprawnić swój biznes i wypracować przewagi konkurencyjne, co wpłynie na rentowność oraz generowany zysk, ale również na zadowolenie z pracy.

Umów darmową 30 min. konsultację

Doradztwo Biznesowe Słupsk - dlaczego warto?

 

Doradztwo biznesowe, ma na celu usprawnić procesy aby pomóc firmom poprawić wyniki, zwiększyć rentowność i osiągnąć stawiane cele. Jako właściciel firmy w Słupsku możesz nie mieć czasu, a czasem również niezbędnego dystansu oraz przepracowanych metod aby sprawnie i skutecznie analizować i usprawniać zachodzące w przedsiębiorstwie procesy - właśnie w tym miejscu pojawia się konsultant biznesowy, ze znajomością metod i doświadczeniem w tego typu projektach.

 

Konsultacje Biznesowe Słupsk - na czym polegają?

 

Metody wykorzystywane w projektach doradczych są dopasowane do przedsiębiorstwa i specyfiki jego otoczenia biznesowego, jednocześnie zazwyczaj skupiają się na działaniach wokół poniższych zagadnień:

 

  • Analiza modelu biznesowego - pierwszym krokiem na drodze do efektywności działania każdej firmy jest analiza obecnego modelu biznesowego i zdefiniowanie kluczowych jego elementów takich jak: wartości jakie firma oferuje na rynku, sposoby komunikacji i budowania relacji z Klientami, kluczowe zasoby, procesy i kooperanci, struktura kosztów i przychodów. Określenie powyższych 9 elementów i ich wzajemnych relacji jest punktem wyjścia do planowania wzrostu każdego przedsiębiorstwa.

 

  • Mapowanie procesów - kolejnym krokiem jest analiza obecnych procesów w firmie. Mapowanie procesów pozwala na zidentyfikowanie kluczowych obszarów, które wymagają zmian i usprawnień. Usprawnienie procesów pozwoli na zwiększenie efektywności i wydajności, co wpłynie na zwiększenie zysków.

 

  • Automatyzacja procesów - w dzisiejszych czasach wiele procesów biznesowych może i powinna być zautomatyzowanych, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i zwiększenie wydajności pracy. Już na poziomie mapowania porcesów ujawniają się pierwsze obszary mające potencjał do automatyzacji i usprawnienia.

 

  • Pomiar ektywności firmy - ważnym elementem poprawy efektywności przedsiębiorstwa jest monitorowanie i raportowanie skuteczności, zarówno całego przedsiębiorstwa, jego kluczowych procesów oraz realizacji projektów i celów. Budowa systemu raportowania efektywności przedsiębiorstwa, umożliwia prowadzenie sprawnego nadzoru i pomiar skuteczności firmy, rentowności projektów oraz efektywności procesów co jest niezbędnym elementem sprawnego zarządzania firmą.

 

  • Analiza konkurencji - każda firma chcąca zwiększyć konkurencyjność i budować przewagę rynkową, powinna przyjżeć się swojej konkurencji budując punkt odniesienia własnych działań i definiując obszary, których poprawa zwiększy efektywność firmy i poprawi jej pozycję rynkową.

 

  • Zdefiniowanie kultury organizacyjnej - kultura organizacyjna odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu każdej firmy. Określa ona wartości, przekonania i normy panujące w organizacji oraz wpływa na sposób jej funkcjonowania oraz zachowania i motywację pracowników. Dlatego warto określić typ panującej w firmie kultury organizacyjnej aby zweryfikować, czy jest zgodna z wizją firmy i jej ogólnymi wartościami, a jeśli nie jest to opracować proces jej zmiany.

Doradztwo Biznesowe Słupsk

Jakie korzyści uzyskasz ze współpracy?

Zapewne zdarza Ci się zastanawiać jak można przyspieszyć wzrost biznesu, usprawnić zachodzące w nim procesy i zbudować skuteczny model biznesowy? 

 

Jedną z możliwości jest konsulting biznesowy dla firm ze Słupska, umożliwiający pozyskanie wsparcia w postaci obiektywnej oceny kondycji firmy, weryfikacji skuteczności procesów oraz zbudowania skutecznego planu rozwoju przedsiębiorstwa.