Zapraszam do kontaktu, jeśli chcesz skorzystać z fachowej pomocy w tym zakresie, umów się na konsultację

Dla kogo jest doradztwo biznesowe?

Doradztwo biznesowe

Umów Konsultację

Dane kontaktowe

 

794 115 512

 

kontakt@jacekantczak.pl

 

ul. Leśna 33/7, Gdynia

 

NIP 583 259 38 23

Menu

 

Start

 

Usługi

 

Case Study

 

Blog

 

Opinie

Newsletter

 

Zapisz się na newsletter z którego dowiesz się jak budować wzrost Twojej firmy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Doradztwo biznesowe - Jacek Antczak

Tak naprawdę korzyści może osiągnąć każda organizacja – w szczególności zmagająca się z wyzwaniami operacyjnymi lub planująca zmiany organizacyjne prowadzonego biznesu. Doradztwo w zakresie zarządzania bardzo często jest wykorzystywane przez duże firmy i korporacje, które doceniają wartość spojrzenia zewnętrznego doradcy, widzącego rzeczy których nie widać z wewnątrz firmy. Coraz popularniejsze staje się doradztwo biznesowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, które walczą na rynku o uwagę Klientów, przewagę nad konkurencją i jak najwyższe zyski.

Istnieje kilka sytuacji, w których doradztwo biznesowe jest szczególnie przydatne, są to:

  •  Analiza modelu biznesowego celem poszukiwań nowych szans rozwoju

  • Transformacja cyfrowa

  • Analiza i optymalizacja procesów biznesowych

  • Dopasowanie procesów do nowych warunków rynkowych lub dynamicznego rozwoju firmy

  • Przygotowanie do realizacji istotnego dla firmy projektu

  • Przygotowanie do zmiany struktury właścicielskiej przedsiębiorstwa

  • Pozyskiwanie zewnętrznych funduszy i inwestorów

Te kilka przykładów stanowi najczęstsze obszary współpracy, jednak nie wyczerpują zakresu usług doradczych, które w zależności od potrzeb organizacji wspierają właścicielii menadżerów w poprawie efektywności firmy.

Doradztwo w biznesie –  jak to działa?

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością sprawnej organizacji biznesu oraz szybkiego reagowania na zmiany. Wymaga to oczywiście wiedzy, doświadczenia, jak również intuicji. Często przedsiębiorstwa rozwijają się i rosną bez nadmiernej kontroli oraz długofalowego planowania, ale przychodzi taki moment, kiedy stają się na tyle duże, że zarządzanie nimi zaczyna pochłania zbyt wiele czasu i energii. Bieżące sprawy zaczynają absorbować właścicieli i menedżerów w takim stopniu, że brakuje czasu na takie działania jak: analiza modelu biznesowego, optymalizacja procesów czy przegląd kultury organizacyjnej. W takiej sytuacji doradztwo biznesowe jest najlepszą drogą do rozwoju.

Usługi doradztwa biznesowego są coraz popularniejszą metodą poprawy efektywności organizacji. Polegają na wykorzystaniu zewnętrznego spojrzenia na biznes, analizie stanu aktualnego i wyciągnięciu wniosków, które pomogą zbudować wzrost firmy i wdrożyć rozwiązania zwiększające efektywność oraz zyski. Pozwalają również pozyskać od konsultanta wiedzę i narzędzia wykorzystywane przez innych przedsiębiorców i menadżerów do rozwoju firm i budowania nowych biznesów. W praktyce doradztwo biznesowe sprowadza się do pracy nad różnymi aspektami funkcjonowania organizacji. W niezwykle konkurencyjnych czasach zapotrzebowanie na doradztwo biznesowe dla firm wyraźnie rośnie, ponieważ zyski wynikające z poprawy efektywności przedsiębiorstwa, wielokrotnie przewyższają poniesione nakłady.

Co zyskasz dzięki doradztwu biznesowemu dla Twojej firmy?

Doradztwo biznesowe dla firm skupia się na różnych aspektach działalności, może mieć również wiele form – zarówno krótkiej konsultacji, jak i kilkumiesięcznej współpracy. Celem doradztwa w biznesie zawsze jest zdefiniowanie i zrozumienie problemów przedsiębiorstwa oraz zaprojektowanie i wdrożenie dopasowanych do sytuacji i możliwości trwałych rozwiązań.

Doradztwo jest skierowane zarówno do małych, średnich oraz dużych firm. Korzyści z analizy kluczowych aspektów działalności osiągają zarówno nowe przedsiębiorstwa, które chcą skutecznie wystartować na rynku i zdefiniować skuteczny model biznesowy generujący zyski, jak również istniejące organizacje, które zmagają się z rozmaitymi problemami lub chcą po prostu usprawnić realizowane procesy lub spojrzeć na biznes z zewnętrznej perspektywy za pomocą refleksji strategicznej. W każdym przypadku doradztwo biznesowe pomaga przede wszystkim generować większe zyski, ograniczać koszty, inicjować nowe strategiczne projekty i poprawiać zadowolenie pracowników z poziomu zorganizowania firmy.

Bazowe metody które wykorzystuję do wzrostu efektywności i poprawy rentowności firm to: