Umów Konsultację

Dane kontaktowe

 

794 115 512

 

kontakt@jacekantczak.pl

 

ul. Leśna 33/7, Gdynia

 

NIP 583 259 38 23

Menu

 

Start

 

Usługi

 

Case Study

 

Blog

 

Opinie

Newsletter

 

Zapisz się na newsletter z którego dowiesz się jak budować wzrost Twojej firmy

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych 

Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Benchmarking, analiza konkurencji
13 lutego 2023

Pozyskaj dotacje na usługi doradcze

Więcej artykułów

Kto może pozyskać dotację i w jakiej wysokości?

 

W zależności od wielkości, przedsiębiorstwa mogą wnioskować o dofinansowanie usług doradczych, których koszt kwalifikowany nie może przekroczyć poniższych limitów:

 

  • mikroprzedsiębiorstwa do 50 000 zł kosztów kwalifikowanych

  • mali przedsiębiorcy do 100 000 zł kosztów kwalifikowanych

  • średnie przedsiębiorstwa do 150 000 zł kosztów kwalifikowanych

 

Jednocześnie poziom dofinansowania wynosi 50% kosztów kwalifikowanych.

 

Nowy nabór wniosków o granty na usługi doradcze w ramach programu SPEKTRUM, pozwala na współfinansowanie procesów rozwojowych również w innych obszarach nie wymienionych powyżej. Chcesz się dowiedzieć czy projekt zmian realizowany w Twojej firmie ma szanse na wsparcie, zapraszam do kontaktu.

 

Jak wygląda procedura pozyskania środków?

 

Firma zainteresowana dotacją na zakup usług doradczych, zgłasza chęć udziału w projekcie za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Agencji Rozwoju Pomorza i przechodzi obowiązkowe badanie wstępne przeprowadzone przez konsultanta ARP. Badanie realizowane jest w formie wywiadu podczas którego firma uzyskuje informację czy kwalifikuje się podmiotowo i przedmiotowo do uzyskania wsparcia oraz zbadane zostają podstawowe potrzeby i problemy.

 

Jeśli nie masz doświadczenia w pozyskiwaniu środków unijnych mogę również pomóc w przygotowaniu wniosku o dotację.  

Kolejna okazja na dotacje na usługi doradcze dla firm z województwa pomorskiego w ramach projektu grantowego SPEKTRUM, realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza (ARP). Czwarty już nabór wniosków do projektu SPEKTRUM uruchomiony zostanie 13 marca 2023 i będzie miał charakter ciągły do wyczerpania alokacji zaplanowanej na 5 000 000 zł.

 

Na co można pozyskać dotację?

 

Zakres usług doradczych nie jest zbiorem zamkniętym, jednocześnie ARP wskazuje, że doradztwo powinno mieć związek z planami rozwoju firmy, stwarzać możliwości zwiększania konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz stwarzać możliwości do kreowania innowacyjnych projektów i poprawy efektywności procesów.

 

Usługi spełniające powyższe założenia i realnie wpływające na efektywność i rentowność przedsiębiorstw to:

 

Analiza Modelu Biznesowego 

W ramach której poszukujemy i definiujemy przewagi konkurencyjne oraz określamy wartości, którymi firma powinna się komunikować z rynkiem. Analiza modelu biznesowego to określenie 9 kluczowych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa, których zdefiniowanie umożliwia pozyskanie kompaktowego spojrzenia na biznes i kreowania jego strategii.

 

Modelowanie procesów biznesowych 

Czyli projektowanie optymalnego sposobu realizacji działań pod względem czasu trwania i wykorzystanych zasobów (osobowych, materiałowych, finansowych). Modelowanie procesów biznesowych zawsze poprzedza mapowanie procesu obecnie realizowanego i rozmowa z jego wykonawcami, nad efektywnością procesu i sposobem jego pomiaru.

 

Analiza Benchmarkingowa 

Jest elementem analizy otoczenia konkurencyjnego i umożliwia określenie najlepszych procesów, metod działania i założeń modelu biznesowego dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej w konkretnej branży. Benchmarking jest budowany w celu poprawy efektywności organizacji, poprzez porównanie się z najlepszymi na rynku i identyfikowanie obszarów i procesów własnego przedsiębiorstwa, których usprawnienie umożliwi zwiększenie udziału w rynku i poprawę konkurencyjności.

 

Transformacja cyfrowa

zawierająca audyt procesów i wspomagających je rozwiązań informatycznych. Doradztwo zawierać może również analizę potrzeb w zakresie wyboru i wdrożenia systemu ERP, CRM, BI.

 

Badanie Kultury Organizacyjnej 

Diagnoza kultury organizacji umożliwia określenie charakteru i cech przedsiębiorstwa jako całości lub jej poszczególnych działów co stanowi niezbędną wiedzę do przeprowadzenia takich procesów jak: transformacja cyfrowa, zmiany modelu biznesowego, zmiany właścicielskie oraz innych kluczowych zmian organizacyjnych.

Zarezerwuj bezpłatną konsultację

Jesteś zainteresowany skutecznym doradztwem biznesowym?
Napisz, lub zadzwoń. Ustalimy wspólnie termin spotkania.

Zarezerwuj bezpłatną konsultację